5 czerwca 2022
12 czerwca 2022
3 maj 2022
8 maj 2022
Przeczytaj inne wpisy
Kategorie
ROZWIĄZANIE PROBLEMU: Po dokładnym oczyszczeniu całej powierzchni felgi ubytki uzupełnia się specjalną masą szpachlową, która umożliwia trwałe i estetyczne zniwelowanie uszkodzenia. Drobne pojedyncze ubytki można naprawiać miejscowo. Większe ubytki lub ich większa liczba powodują konieczność napawania uszkodzonej felgi, przed właściwą renowacją.
USZKODZENIE: Ubytki felgi mogą pojawiać się w wyniku uszkodzeń o charakterze mechanicznym bądź negatywnego oddziaływania czynników atmosferycznych oraz chemii drogowej. Są to odpryski, głębsze zarysowania i tzw. wżery. Wpływa to nie tylko na nieestetyczny wygląd felg, ale również obniża trwałość stopu.
ROZWIĄZANIE PROBLEMU: Aby przywrócić utlenionym felgom odpowiednie właściwości i atrakcyjny wygląd, trzeba poddać je procesowi regeneracji. Dobiera się w tym celu metody zależnie od stopnia uszkodzenia felg i pożądanego efektu finalnego. Zazwyczaj jest to chemiczne usunięcie starej powłoki, malowanie proszkowe i zabezpieczenie ochronnym lakierem bezbarwnym.
USZKODZENIE: Do utleniania materiału, z którego wykonana jest felga, dochodzi kiedy powłoka felgi ma ubytki. Uszkodzenie lakieru ochronnego naraża materiał felg na bezpośredni kontakt z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Powoduje to jego korozję i inne niepożądane reakcje chemiczne. Wpływa to nie tylko na nieestetyczny wygląd felg, ale również obniża trwałość stopu.
ROZWIĄZANIE PROBLEMU: Jeżeli rant felgi uległ wygięciu należy przywrócić jego kształt i geometrię, co wykonuje się przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Zdarza się, że podczas uszkodzenia rantu powstają w jego strukturze ubytki. Taka felga podlega procesowi oczyszczenia oraz kompleksowej regeneracji.
USZKODZENIE: Ranty są najbardziej narażoną na uszkodzenia mechaniczne częścią felgi z racji ich wysunięcia na zewnątrz i stosunkowo niedużą odległość od powierzchni drogi. Do uszkodzenia rantu dochodzi najczęściej wskutek najechania kołem na nierówność bądź przeszkodę (np. wyrwę w jezdni, wysoki krawężnik).
ROZWIĄZANIE PROBLEMU: To czy pękniecie kwalifikuje się do naprawy zależy od kilku czynników. Jest to uwarunkowane wielkością pęknięcia, jego lokalizacją, materiałem z którego wykonana jest felga (również jego jakością). Nie można naprawiać pęknięć, jeśli naruszona jest struktura obręczy lub sam proces naprawy niesie ryzyko takiego naruszenia.
USZKODZENIE: Pęknięcia felgi powstają pomimo faktu, że felgi są metalowe i zaprojektowane tak, żeby były wytrzymałe. Pęknięcie to najpoważniejsze z uszkodzeń felg. Często dochodzi do niego w wyniku jeżdżenia z felgą, która wcześniej została wygięta. Nie każde pęknięcie kwalifikuje się do naprawy. Oceniamy to, jako najwyższy priorytet traktując kwestię bezpieczeństwa.
ROZWIĄZANIE PROBLEMU: Jeżeli stopień skomplikowania wygięcia na to pozwala, zdeformowaną felgę można wyprostować. Za pomocą rozpychaczy hydraulicznych feldze przywracany jest właściwy kształt. Jeżeli występują mikropęknięcia, uprzednio felga jest spawana. Oczyszczona naprawiona felga poddawana jest następnie kompleksowemu procesowi renowacji.
USZKODZENIE: Do wygięcia felgi dochodzi przeważnie w wyniku gwałtownego najechania na przeszkodę. Często ma to miejsce w okresie jesienno-zimowym, kiedy błoto, liście i śnieg skutecznie maskują dziury w jezdn. Na tego typu sytuacje szczególnie podatne są felgi w oponach niskoprofilowych, w których to właśnie felga bierze na siebie większość wibracji i drgań.
USZKODZENIE:
Do utleniania materiału, z którego wykonana jest felga, dochodzi kiedy powłoka felgi ma ubytki. Uszkodzenie lakieru ochronnego naraża materiał felg na bezpośredni kontakt z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Powoduje to jego korozję i inne niepożądane reakcje chemiczne. Wpływa to nie tylko na nieestetyczny wygląd felg, ale również obniża trwałość stopu.
ROZWIĄZANIE PROBLEMU:
Aby przywrócić utlenionym felgom odpowiednie właściwości i atrakcyjny wygląd, trzeba poddać je procesowi regeneracji. Dobiera się w tym celu metody zależnie od stopnia uszkodzenia felg i pożądanego efektu finalnego. Zazwyczaj jest to chemiczne usunięcie starej powłoki, malowanie proszkowe i zabezpieczenie ochronnym lakierem bezbarwnym.
USZKODZENIE:
Pęknięcia felgi powstają pomimo faktu, że felgi są metalowe i zaprojektowane tak, żeby były wytrzymałe. Pęknięcie to najpoważniejsze z uszkodzeń felg. Często dochodzi do niego w wyniku jazdy z felgą, która wcześniej została wygięta. Nie każde pęknięcie kwalifikuje się do naprawy. Oceniamy to, jako najwyższy priorytet traktując kwestię bezpieczeństwa.
ROZWIĄZANIE PROBLEMU:
To czy pękniecie kwalifikuje się do naprawy zależy od kilku czynników. Jest to uwarunkowane wielkością pęknięcia, jego lokalizacją, materiałem z którego wykonana jest felga (również jego jakością). Nie można naprawiać pęknięć, jeśli naruszona jest struktura obręczy lub sam proces naprawy niesie ryzyko takiego naruszenia. Metodą naprawiania pęknięć felgi jest spawanie. W przypadku spawania felgi aluminiowej uszkodzony zostanie także lakier. Najlepszy efekt finalny takiej renowacji, uzyskamy poddając felgę kolejnym procesom, takim jak wytrawianie / piaskowanie i lakierowanie proszkowe lub systemowe.
USZKODZENIE:
Ubytki felgi mogą pojawiać się w wyniku uszkodzeń o charakterze mechanicznym bądź negatywnego oddziaływania czynników atmosferycznych oraz chemii drogowej. Są to odpryski, głębsze zarysowania i tzw. wżery. Wpływa to nie tylko na nieestetyczny wygląd felg, ale również obniża trwałość stopu materiału z którego wykonana jest Twoja felga.
ROZWIĄZANIE PROBLEMU:
Po dokładnym oczyszczeniu całej powierzchni felgi ubytki uzupełnia się specjalną masą szpachlową, która umożliwia trwałe i estetyczne zniwelowanie uszkodzenia. Drobne pojedyncze ubytki można naprawiać miejscowo. Większe ubytki lub ich większa liczba powodują konieczność napawania uszkodzonej felgi, przed właściwą renowacją.
Spis treści
Kategoria wpisu: Renowacja felg
28 czerwca 2022
USZKODZENIE:
Ranty są najbardziej narażoną na uszkodzenia mechaniczne częścią felgi z racji ich wysunięcia na zewnątrz i stosunkowo niedużą odległość od powierzchni drogi. Do uszkodzenia rantu dochodzi najczęściej wskutek najechania kołem na nierówność bądź przeszkodę (np. wyrwę w jezdni, wysoki krawężnik).
ROZWIĄZANIE PROBLEMU:
Jeżeli rant felgi uległ deformacji należy przywrócić jego kształt i geometrię, co wykonuje się przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Taką felgę należy poddać procesowi prostowania. Często zdarza się, że podczas uszkodzenia rantu powstają w jego strukturze ubytki. Jest na to rozwiązanie - napawanie ubytków felgi poprzez spawanie. Dla osiągnięcia pełnego efektu regeneracji felg, przychodzi czas na lakierowanie proszkowe lub lakierowanie systemowe.
USZKODZENIE:
Do wygięcia felgi dochodzi przeważnie w wyniku gwałtownego najechania na przeszkodę. Często ma to miejsce w okresie jesienno-zimowym, kiedy błoto, liście i śnieg skutecznie maskują dziury w jezdn. Na tego typu sytuacje szczególnie podatne są felgi w oponach niskoprofilowych, w których to właśnie felga bierze na siebie większość wibracji i drgań.
ROZWIĄZANIE PROBLEMU:
Jeżeli stopień skomplikowania wygięcia na to pozwala, zdeformowaną felgę można wyprostować. Za pomocą rozpychaczy hydraulicznych feldze przywracany jest właściwy kształt. Jeżeli występują mikropęknięcia, uprzednio felga jest spawana. Oczyszczona naprawiona felga poddawana jest następnie kompleksowemu procesowi renowacji.
W istotny sposób wpływa to na całokształt wizualny auta. Uszkodzone felgi są bardzo popularnym zjawiskiem w Polsce i niestety oprócz wyglądu, mogą negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo pojazdu i jego użytkowników.
Fatalne drogi + głębokie dziury, wysokie krawężniki + żona za kierownicą, sól + mocna chemia w okresie zimowym, te połączenia niestety zna każdy z nas. I to właśnie one, przez cały rok wystawiają na bardzo ciężką próbę wytrzymałość naszych felg aluminiowych, jak i felg stalowych.
W konsekwencji powyższych kombinacji, nasza felga otrzymuje nowe rysy, pęknięcia, wgniecenia, wżery, ubytki i skrzywienia. To wcale nie musi oznaczać konieczności wymiany felg na nowe. W większości przypadków uszkodzone czy zużyte felgi można poddać skutecznej naprawie i regeneracji. Po renowacji odzyskają swój blask i nadadzą samochodowi pożądanego charakteru.
Czyli jakiego? Wybór należy do Ciebie. Możesz postawić na stonowaną elegancję, sportowy sznyt lub coś zaskakującego i ekstrawaganckiego.
Z biegiem czasu wygląd felg nie jest już tak atrakcyjny jak na początku. Dochodzi do ich zużycia, a nierzadko też uszkodzeń eksploatacyjnych.
Strona główna > Blog
Co i jak naprawiamy?
Zajmujemy się naprawą i regeneracją felg aluminiowych i stalowych każdego gabarytu. Działamy na terenie woj. opolskiego Nysa i dolnośląskiego Kamieniec Ząbkowicki. Oferujemy kompleksowe rozwiązania renowacji felg samochodowych i motocyklowych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.
Dla klienta
Usługi
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Nawigacja